Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sfabenie

1. 11. 2006

 -Barva těla je hnědá,hříva a ocas jsou čené,příležitostně se objeví bílé odznaky na hlavě a končetinách.Hnědaci mají černé části těla.Existují různé odstíny hnědáků,popisované jako hnědák,tmavý hnědák,světlý hnědák a černý hnědák.Tyto barvy jsou dány množstvím světle hnědých nebo tmavohnědých chlupů.

Obrazek

                                    Ryzák

            -Barva těla je červenohnědá.Hříva a ocas jsou většinou stejného,případně světlejšího či tmavšího odstínu,než je barva těla.Nikdy nejsou černé.Tito koně mohou mít na končetinách nebo na hlavě bílé odznaky.Existují různé odstíny ryzáků,jako je světlý ryzák,ryzák,tmavý ryzák a černý ryzák.Různé druhy barev jsou dány červenozlatými odstíny chlupů.Černý ryzák má srst barvy tmavých jater.

                            

Obrazek

                    

                                               Vraník

            -Srst musí být zcela černá,bez přítomnosti hnědých chlupů.Hříva a ocas musí být také černé,ale na končetinách a na hlavě mohou být bílé odznaky.

                      

Obrazek

                                                      Bělouš

            -Kožní pigment je tmavý a obsahuje černé a bílé chlupy.Bělouši se obecně rodí tmaví a s postupným věkem vybělují.Existují různé odstíny běloušů,bělouš který je „bílý“,šedý tečkovaný bělouš,bělouš s bílou srstí a černými skvrnami,grošovaný bělouš..

                        

Obrazek

                  

                                          Nevybělující bělouši

            -Do hlavní barvy srsti ocasu a hřívy jsou pravidelně přimíchány bílé chlupy.Existují různé barevné rázy,jako je hnědý a červený bělouš,u kterých se bílé chlupy přimíchávají do kaštanové nebo hnědé srsti

               

Obrazek

                                              Grošovaný bělouš

           -Grošák je jedna z mnoha možných variant vybělujících běloušů. Má menší nebo větší bílé okrouhlé skvrny na šedém podkladě

Obrazek

                          

                       Žluťák-Isabela (Palomino)

            -Má zlatou srst barvy nové mince penny,hříva a ocas jsou světlejší.Tito koně mohou mít bílé odznaky na končetinách od kolen nebo bérců dolů a na hlavě.

Obrazek

                                          Strakoš

            -Srst má velké nepravidelné plochy bílé nebo kterékoli barvy kromě černé.Kožní pigment je růžový pod bílými plochami a tmavý pod tmavými plochami.Hříva a ocas jsou vždy dvoubarevné a hříva má stejné zbarvení jako je na krku...

Obrazek

                      

                                                   Plavák

            -Kůže je tmavá,srst béžová.Koně mají černé distální části končetin,černé žíně a černou linii na hřbetě-tzv. úhoří pruh.

                

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář